top of page
Časté otázky

ČASTÉ OTÁZKY

Aké dlhé video dostaneme?

Hlavný svadobný film je v rozsahu 25-60 minút. Je to kombinácia strihania záberov do hudby a aj hovoreného slova zo svadby či originál hudby (zvuku) zo svadby. Film je zaujímavo a dynamicky postrihaný tak, aby ukázal celý svadobný deň v najlepších momentoch, a aby to naozaj nebola nuda! Niektoré pasáže  sú dlhšie, iné kratšie, niekedy aj celé! Napríklad obliekanie je postrihané na kratšie pútavé zábery do hudby, ale odobierka je už s originál zvukom, s jemným podmazom - ak je dlhá, je o niečo skrátena....NEBOJTE! Navyše dostanete aj "celé" nepostrihané zábery (často je to až 1 - 2 hodiny extra záberov), takže Vám zo svadby nebude nič chýbať :). Všetko čo skrátim vo filme dostane ešte EXTRA na USB.


Dostaneme aj krátky svadobný klip?

Rozhodne áno! Svadobný klip dávam vždy, ide o krátky zostrih toho najlepšieho v rozsahu 2-5 minút. Väčšinou ide o jednu pieseň, ktorú vyberám ja (kupujem licenciu, aby ste ju mohli použiť aj online!). Tu pri svadobnom klipe, si môžete vybrať, či chcete skôr aby sme sa zamerali na romantiku alebo viac na zábavu a párty. Rozhodnutie je na Vás a podľa toho vyberám typ hudby. Alebo to necháte na mňa a rozhodnem ja...


Ako by si opísal svoj štýl natáčania aj výsledného diela?

Reportáž celého svadobného dňa, bez nevyhnutného zasahovania do deja. Zachytenie detailov a dôležitých momentov, emócií, ktoré potom postrihám tak, aby video bolo krásne, pútavé, romantické, dojemné, ale aby aj ukázalo zábavu i program. Určite ma neuvidíte s obrovskou "nápadnou" video-technikou, aby som ohúril. Som skôr nenápadný a "lovím" po dobrých záberoch. Okrem toho sa snažím vždy svadobčanom, čo najviac pomôcť a ako "pridanú hodnotu" píšem veľa článkov, robím videá, či e-knihy ako plánovať svadbu, rôzne tipy/rady na svadbu, čo koľko stojí a pod. Nájdete to v sekcií BLOG, ale mojím klientom "to hlavné" zasielam po častiach automaticky e-mailom.


Odkiaľ si a v akej lokalite pôsobíš?

Som z Kremnice, svadby ale robím po celom Slovensku. Niekedy i ďalej...


Koľko stoja tvoje služby?

Veľmi rád Vám pošlem môj cenník, prosím, kontaktujte ma. U mňa neuvidíte "balíky", ponúkam len jednu variáciu (najžiadanejšiu a za mňa najlepšiu), ale s možnosťou vybrať si ešte dodatočné služby a kvalitu videí (viac v cenníku).


Kedy dostaneme hotové videá?

Štandardne dodávam za 3-8 týždňov, v zmluve ale uvádzam "pre istotu" 12 týždňov. Nestáva sa mi, že dodanie trvá až toľko, ale je to v prípade nečakaných situácií....


Ako odovzdávaš videá?

Bežne je to kvalita Full HD (1080 p.), formát .mp4, aby to išlo prehrať na všetkých moderných zariadeniach (video nie je obrovské, berú ho i sociálne médiá, ide o "štandard"). Je ale možnosť aj 4K (kvalitu si vyberáte vy podľa cenníka ešte pred svadbou). Odovzdanie je na 1x USB kľúči, a to poštou alebo osobne. Krátky svadobný klip a aj celý svadobný film nahrávam na externé online úložisko (prístup k nemu máte len vy, cez link a komu tento link ešte pošlete) a môžete si ho pozrieť ešte skôr než dostanete Vaše USB. Takto nemusíte dávať "kolovať" Vaše USB, ale rovno posielate link ľuďom, ktorí chcete, aby Vaše videá videli. Ak máte dilemu či si vybrať 4K alebo Full HD tu nájdete odo mňa pomoc :).

Dohovoríš sa anglicky či inak?

 

Áno plynule hovorím anglicky a niečo poviem (a hlavne rozumiem) nemecky. 


Chodíš sám?

Áno, na svadby chodím sám, nemám asistenta...vystačím si sám, lebo viem, že za kvalitu ručím JA. Niektoré veci točím aj na druhú kameru (záleží od miesta, času a okolností). 


V prípade, že máte iné otázky, alebo máte záujem zobrať ma do Vášho svadobného tímu, napíšte mi :).

 

Sme extrémne spokojní s našimi svadobnými videami od Michala. Chceli sme niečo trochu „iné“ - videá, ktoré sú zábavné, kde sú ľudia prirodzení a šťastní. Michal presne takto vedel zachytiť atmosféru našej svadby. Veľmi ľahko sa komunikovalo s Michalom, od začiatku až do konca, keď nám odovzdal videá. Mali sme zahraničnú svadbu a v pohode ovládal angličtinu s nami a našimi hosťami. Bola to super zábava, pracovať s Michalom. Vrelo odporúčame! Všetci pochvaľujú videá! A ja som hlavne rada, že mám spomienky na to, čo mi najviac záležalo, tá párty!

Anna & Pere

bottom of page