top of page
Časté otázky

ČASTÉ OTÁZKY

Aké dlhé video dostaneme?

Hlavný svadobný film je v rozsahu 25-60 minút. Je to kombinácia strihania záberov do hudby a aj hovoreného slova zo svadby či originál hudby zo svadby. Film je zaujímavo a dynamicky postrihaný tak, aby ukázal celý svadobný deň v najlepších momentoch, a aby to naozaj nebola nuda! Navyše dostanete aj "celé" nepostrihané zábery (často je to až 1 - 1,5 hodiny extra záberov), na ktorých sa dohodneme, takže nebude nič chýbať :). V prípade, že chcete vidieť ukážku, napíšte mi. Všetko ale dohadujeme či už na osobnom stretnutí alebo v online / telefónom hovore, na ktorom si preberieme detaily a najmä sa lepšie spoznáme :). Tu nájdete úkážky mojích svadobných videí.


Dostaneme aj krátky svadobný klip?

Rozhodne áno! Svadobný klip dávam vždy, ide o krátky zostrih toho najlepšieho v rozsahu 2-5 minút. Väčšinou ide o jednu pieseň, ktorú vyberám ja (kupujem licenciu, aby ste ju mohli použiť aj online!). V klipe sa väčšinou zameriavam na Vás dvoch, na Vašu lásku, dojemné a pekné momenty z celej svadby.


Ako by si opísal svoj štýl natáčania aj výsledného diela?

Reportáž celého svadobného dňa, bez nevyhnutného zasahovania do deja. Zachytenie detailov a dôležitých momentov, emócií, ktoré potom postrihám tak, aby video bolo krásne, pútavé, romantické, dojemné, ale aby aj ukázalo zábavu i program. Určite ma neuvidíte s obrovskou "nápadnou" video-technikou, aby som ohúril. Som skôr nenápadný a "lovím" po dobrých záberoch. Okrem toho sa snažím vždy svadobčanom, čo najviac pomôcť a ako "pridanú hodnotu" píšem veľa článkov, robím videá, či e-knihy ako plánovať svadbu, rôzne tipy/rady na svadbu, čo koľko stojí a pod. Nájdete to v sekcií BLOG.


Odkiaľ si a v akej lokalite pôsobíš?

Som z Kremnice, robím však po celom Slovensku. Niekedy i ďalej...


Koľko stoja tvoje služby?

Veľmi rád Vám pošlem môj cenník, prosím, kontaktujte ma. U mňa neuvidíte "balíky", ponúkam len jednu variáciu (najžiadanejšiu a za mňa najlepšiu), ale s možnosťou vybrať si ešte dodatočné služby a kvalitu videí (viac v cenníku).


Kedy dostaneme hotové videá?

Štandardne dodávam za 3-6 týždňov, v zmluve ale uvádzam "pre istotu" 12 týždňov. Nestáva sa mi, že dodanie trvá až toľko, ale je to v prípade nečakaných situácií....


Ako odovzdávaš videá?

Bežne je to kvalita Full HD (1080 p.), formát .mp4, aby to išlo prehrať na všetkých moderných zariadeniach (video nie je obrovské, berú ho i sociálne médiá, ide o "štandard"). Je ale možnosť aj 4K (sú to dve "verzie" v cenníku Full HD a 4K). Odovzdanie je na 1x USB kľúči, a to poštou alebo osobne. Krátky svadobný klip (niekedy aj cely svadobný film) nahrávam na externé online úložisko (prístup máte len vy a komu ho ešte pošlete) a môžete si ho pozrieť ešte skôr než dostanete Vaše USB. Ak máte dilemu či 4K alebo Full HD tu nájdete odo mňa pomoc :).

Dohovoríš sa anglicky či inak?

 

Áno plynule hovorím anglicky a niečo poviem (a hlavne rozumiem) nemecky. Milujem aj zmiešané či zahraničné svadby, kde sa stretne mix rôznych kultúr...Je to veľmi pekné a pre mňa zaujímavé.


Chodíš sám?

Áno, na svadby chodím sám, nemám asistenta...vystačím si sám, lebo viem, že za kvalitu ručím JA. Niektoré veci točím aj na druhú kameru (záleží od miesta, času a okolností). 


V prípade, že máte iné otázky, napíšte mi :).

 

bottom of page